Kehatehnikad

Tervet meelt toetab terve keha!

Minu huvi spordi ja erinevate treeningsüsteemide vastu on alati olnud inspireeritud isiklikest terviseteemadest. Olen otsinud liikumisviise ja -võimalusi, mis leevendaksid valusid, vähendaksid liigeste koormust, aitaksid parandada rühti ja enesetunnet, tooksid sära silmadesse. 2007. aastal jõudsin Pilateseni ja 2011 läksin Pilatese treeneri koolitusele, sest olin avastanud ideaalse treeningumeetodi oma keha ja vaimu tarbeks. Sealt sai ka alguse minu sügavam huvi inimkeha toimimise vastu. Praegu püüan end võimalikult mitmekülgselt arendada: minu liikumisrutiini kuulub ujumine, rattasõit, võimlemine ja jõutreening.

Alljärgnevalt pakun valiku liikumisega seotud teemadest, millega olen tegelenud piisavalt põhjalikult, et julgen oma teadmisi ja kogemusi ka teistega jagada. Huvi korral küsi kindlasti lisa! Individuaalne lähenemine!

Hinnad alates 15 eurot programm. Küsi julgelt lisa, sest hinnad varieeruvad olenevalt, kas kohtume stuudios või veebis, kas vajad ainult liikumisprogrammi või ka nõustamist ja harjutuste sooritamist üheskoos. Hinnad kokkuleppel!

Rühi parandamine

Rühiminutid

Pole olemas õiget ega valet rühti, on personaalne, isikupärane kehaasend/-hoiak, mille kujunemisel mängivad rolli psühholoogilised, emotsionaalsed, töö ja eluviisidega seotud, pärilikud jm tegurid, aga ka head või halvad harjumused, vanus, jne. Vaatan su rühi üle ja koostan individuaalse kava harjutustest, mida võiksid teha paar korda nädalas 10–15 minutit, kokku 8–10 korda. Uhkem ja sirgem kehahoid ning mõnus enesetunne garanteeritud!

Klassikalise Pilatese tund

Pilatese meetodi looja on Joseph Hubertus Pilates (1883–1967). Treeningsüsteem, mis algselt kandis nimetust „kontroloogia“, muutus populaarseks 20. sajandi alguses. Tänapäeva Pilatese stuudiotes on levinud kaks põhisuunda: klassikaline ehk autentne Pilates ja nn moodne Pilates. Klassikaline suund järgib võimalikult täpselt Joseph Pilatese välja töötatud süsteemi ja põhimõtteid. Pilates on terviklik treeningsüsteem, mõtestatud harjutuste kogum, mille abil on võimalik vähendada valusid, parandada lülisamba paindlikkust, liigeste liikuvust jne.

R.Isacowitz kirjutab oma raamatus: „Pilates pakub süsteemi, mis täieliku potentsiaali kasutamise korral arendab elu kõiki aspekte. Ta annab võimalusi liikumispuuetega inimestele ja tippsportlastele. Temast on kasu nii 11-aastasele lapsele kui ka 80-aastasele eakale, ta on võrdelt motiveeriv nii meeste kui naiste jaoks. Ta on lihtsalt kohandatav ja mitmekülgne.“ Kui oled endamisi mõelnud, et mis imeloom see Pilates on ja miks see nii populaarne on, anna märku ja tule proovima: esialgu matil, hiljem juba spetsiaalsetel masinatel. Pakun individuaalseid ja paaristunde.

Klassikalise Pilatese tunnid
Vaagnapõhjalihaste tund

Vaagnapõhjalihaste tund

Tegelikult küll pooltund, kokku 6 korda või vastavalt kliendi vajadusele. Harjutuste juurde räägin huvitavaid fakte ja vajalikku teooriat ning harjutustega edeneme tasapisi, kui oled oma vaagnapõhjalihaseid kõigepealt tunnetama, pingutama ja lõõgastama õppinud. Minu silmis on keha keskosa nagu anum, millel on põhi ja küljed – ehk vaagnapõhi tähistab siin anuma põhja. Nõrga ja aukliku põhjaga anumast pole teadagi mingit kasu – ja nii on ka toredalt trimmis vaagnapõhjalihased kindel põhi tugevatest kõhu- ja seljalihastest külgedega „anumale“. Väga olulised väikesed lihased, mida tasub kindlasti treenida!

Kaelapingete leevendamine

Istuv eluviis, vähene liikumine, liigne stress ja kehv uni, sundasendis olek arvuti taga või nutitelefoni näppides – kõik see võib tekitada pingeid kaelas ja õlavöötmes. Nende leevendamiseks pakun valiku huvitavaid Franklini meetodi harjutusi, mida saad teha edaspidi mistahes ajal, kui tunned väsimust ja/või pinget kaelas. Tulemuseks mõnus ja kerge tunne õlgades ja turjas, pikem kael ja selgem silmavaade! Kõik omal nahal järele proovitud!

Kaelapingete leevendamine
Kehatehnikad

Täiendavalt näitlik valik pooltunnistest teemadest:

Küsi lisa ja teeme vastavalt Sinu vajadustele täpselt Sinu jaoks sobiva programmi!

Iganädalased rühmatunnid naistele!

Igal nädalal toimuvad rühmatunnid naistele, mis sisaldavad mõnusaid võimlemisharjutusi, klassikalist Pilatest, aeroobsemat ja kiiremat liikumist, jõuharjutusi oma keharaskusega, natuke näojoogat ja lõõgastuseks meditatsiooni. Pikemad ja ebamugavamad venitused aitan üle elada klassikuid tsiteerides või asja- ja ajakohaseid luuleridu meenutades.

Tunnid toimuvad veebi vahendusel esmaspäeval ja kolmapäeval kell 18.15. Paar vaba kohta!

Kontakt

Keha Ja Meele Tasakaal OÜ,
registrikood 12060771