Kehatehnikad

Tervet meelt toetab terve keha!

Minu huvi tervisespordi ja erinevate treeningsüsteemide vastu on alati olnud inspireeritud isiklikest terviseteemadest. Olen otsinud liikumisviise ja -võimalusi, mis leevendaksid valusid, vähendaksid liigeste koormust, parandaksid rühti ja enesetunnet, tooksid sära silmadesse ning nüüd hiljem – aitaksid elada tugevana ja võimekana endoproteesidega ja liigeshaiguse diagnoosiga. 2007. aastal jõudsin Pilateseni ja 2011 läksin Pilatese treeneri koolitusele, sest olin avastanud ideaalse Ajutreeningu kursus, Tallinna Õpetajate Maja treeningmeetodi oma keha ja vaimu tarbeks. Praegu püüan end võimalikult mitmekülgselt arendada: minu liikumisrutiini kuulub ujumine, rattasõit, võimlemine ja jõutreening.

Juhendan tänini Pilatese tunde. Eelistan inimesega tegeleda individuaalselt, sest nii on kasutegur ja mõlemapoolne rahulolu suurem. Samas on mul siiras rõõm töötada hetkel kolme suletud grupiga, kes on kaua koos käinud ja arenenud. Olen välja töötanud oma käekirja Pilateses, mis on ehitanud minu kehale sitke vundamendi ja olnud mulle endale kui liikumisravi, see on aidanud mind üsna hädises kehalises seisundis lõikuseni, toetanud minu taastumisprotsesse ning aidanud mul elada tugeva ja tervena.

Klassikalise Pilatese tund

Pilatese meetodi looja on Joseph Hubertus Pilates (1883–1967). Treeningsüsteem, mis algselt kandis nimetust „kontroloogia“, muutus populaarseks 20. sajandi alguses. Tänapäeva Pilatese stuudiotes on levinud kaks põhisuunda: klassikaline ehk autentne Pilates ja nn moodne Pilates. Klassikaline suund järgib võimalikult täpselt Joseph Pilatese välja töötatud süsteemi ja põhimõtteid. Pilates on terviklik treeningsüsteem, mõtestatud harjutuste kogum, mille abil on võimalik vähendada valusid, parandada lülisamba paindlikkust, liigeste liikuvust jne.

R.Isacowitz kirjutab oma raamatus: „Pilates pakub süsteemi, mis täieliku potentsiaali kasutamise korral arendab elu kõiki aspekte. Ta annab võimalusi liikumispuuetega inimestele ja tippsportlastele. Temast on kasu nii 11-aastasele lapsele kui ka 80-aastasele eakale, ta on võrdelt motiveeriv nii meeste kui naiste jaoks. Ta on lihtsalt kohandatav ja mitmekülgne.“ Kui oled endamisi mõelnud, et mis imeloom see Pilates on ja miks see nii populaarne on, anna märku ja tule proovima: esialgu matil, hiljem juba spetsiaalsetel masinatel. Pakun individuaalseid ja paaristunde.

Vaagnapõhjalihaste tund
Kaelapingete leevendamine
Klassikalise Pilatese tunnid

Minuga võib julgelt ühendust võtta ka siis, kui:

Ülaltoodud loeteluga on mul oma isiklik kogemus – kas läbi mu enda keha või senine kogemus armsate klientidega. Minu jaoks on need kõige põnevamad teemad, mis pakuvad piisavat väljakutset.

Kajastused meedias

Artikkel ajakirjas Tiiu

Artikkel Postimehes

Loe artiklit siit.

Foto: ERKI PÄRNAKU

Kontakt

Keha Ja Meele Tasakaal OÜ,
registrikood 12060771