Mis on kogemusnõustamine ja kuidas see saab sind aidata?

Me kõik tunneme ütlust „terves kehas terve vaim“ – ehk inimene on füüsisest ja vaimust, kehalistest ja meelelistest aistingutest koosnev tervik. Seega võib öelda ka, et tervet keha toetab terve meel. Ja vastupidi: kui keha ennast hästi ei tunne, on ka meel mõru.

Keha tohterdamisega tegelevad arstid – aga mis saab meelest, kui lisaks füüsilistele kannatustele ringleb peas miljon muret: kas ravi õnnestub, mis edasi saab, kui kaua veel, miks mina … tunneme end üksiku, eraldatu ja väljatõugatuna. Kangesti tahaks seda murekoormat kellegagi jagada, aga arstidel pole aega ja lähedaste ees tuleb teadagi vaprat nägu teha. Siin ulatabki abikäe kogemusnõustaja. Inimene, kes on ise sarnases olukorras olnud, kes püüab mõista, kes ei tembelda ühtegi su küsimust lolliks ega muret mõttetuks. Ehk kokkuvõtlikult: samal ajal, kui arstid keha ravivad, aitab kogemusnõustaja vaimul ja hingel selle kõigega toime tulla.

Kogemusnõustaja kaasamine haiguse põdemise ajal või taastumisprotsessis toetab, julgustab ja annab jõudu ning võib olla tõhus täiendus spetsialistidelt saadud nõuannetele.

Vastastikusel empaatial ja usaldusel põhineva ning positiivsele lahendusele orienteeritud suhtlemise kaudu saab kogemusnõustaja toetada abivajajat mitmel viisil. Eesmärk on asendada inimeses lootusetuse, isoleerituse ja tõrjutuse tunne lootusega paranemisele ning suutlikkusega oma eluga paremini toime tulla. Isiklikud läbielamised ja kogemused aitavad kogemusnõustajal paremini mõista sarnases olukorras olevat inimest ja tema probleeme kõigis oma nüanssides.

Minu põhilised kogemuslood:

Kogemusnõustamise hinnad

Nõustamine toimib kenasti ka veebi teel.

Kogemusnõustamine

Kogemusnõustamise väljaõppe käigus olen:

Kontakt

Keha Ja Meele Tasakaal OÜ,
registrikood 12060771